Zatvorte
Autor článku: alkobazar21 na 18. novembra 2020

Investičný alkohol alebo tzv. tekuté zlato.

Vedeli ste, že tak ako existuje zbierka vzácneho umenia, tak môže existovať aj zbierka vzácneho a kvalitného alkoholu? Nevedeli? Je to naozaj tak. Sú to luxusné edície známych alkoholových značiek, ktorých cena každým rokom narastá. Záujem je o značky z celého sveta. Investori sa snažia získať edície aj rôzne limitované za priaznivú cenu a o niekoľko rokov im to prinesie viacnásobný výnos.

Vo svete investičného alkoholu majú svoje zastúpenie najmä špeciálne edície koňaku, rumu a whisky. Kvalitná whisky zreje veľmi dlho a počas toho sa z nej odparia až 2%. Je vzácna a na investičnom trhu má svoje prvé miesto. Investícia do prémiových značiek alkoholu je však investíciou pre trpezlivých. Aj napriek tomu, že je z toho veľký boom, trpezlivosť je prvoradá. Iba tak alkohol, ktorý máte odložený v špajzi môžete v budúcnosti zhodnotiť.

Na prekvapenie aj prázdne fľaše sa môžu predať a je možné na nich dobre zarobiť. V tomto biznise nie je pravidlom, že obal predáva. Aj na prvý pohľad úplne obyčajné fľaše môžu mať vysokú hodnotu. Každoročné ročníkové edície sú dobrá príležitosť na zberateľstvo, ktoré sa môže časom stať vyhľadávané. Aj zmena etikety je dobrý tip ako investične zhodnotiť alkohol. Ak už doma máme investičný alkohol, je potrebné ho dobre a kvalitne uskladniť. Inak jeho hodnota je nízka.

Pridajte komentár alebo hodnotenie ako prvý:

Meno
E-mail
Váš komentár